KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16711005
nr 1671 1005
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
"Upplandsmotiv". Signerad, daterad 1959. Akvarell, 26x37 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 6 januari 2025
kl 19:41:17
3.000 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman